Planet na obisku v Beli krajini
V četrtek, 4.5.2023, je Planet Tv ekipa z voditeljico Evo Cimbola prišla posnet nekaj kadrov v Belo krajino za oddajo Na obisku.
Najprej smo predstavili našo novo krovno blagovno znamko Belokranjsko, nato pa smo se odpravili v Glamping resort Kolpa, kjer jih je očaral nabor luksuznih šotorov z naravnim bazenom v središču posesti. Ekipa je z večimi kamerami ujela kotičke krasinskega resorta, ki sodi med najlepše in najboljše glampinge v Evropi. Glamping resort Kolpa je tudi nosilec zelenega znaka Green accomodation, ki današnje goste, ko se odločajo za dopust še bolj prepriča za rezervacijo. V Beli krajini ima poleg Glamping resorta Kolpa, zeleni znak Green accomodation še Vila Sredgora, Camping Bela krajina, Hotel Bela krajina, Rezidenca Ana. Veseli bomo, če se bo v prihodnosti še več ponudnikov odločilo za pridobivanje trajnostnih znakov.
Pot smo nadaljevali proti slikovitem Semiču. Obiskali smo Muzejsko hišo Semič, ki od leta 2019 uči otroke, družine ter vse druge obiskovalce o naravi Bele krajine v zbirki Center narave. Skozi geološko zgodovino se z Lidijo Kočevar naučimo o prepustnosti apnenčastih tal, ki prispeva k ranljivosti kraškega površja in podzemlja. V semiškem muzeju se z igro ob modelu vrtače naučimo, kako odlaganje smeti v naravo vpliva na naše življenje.
Nadaljevali smo na višjih nadmorskih višinah. Na Gačah se je Eva Cimbola preizkusila v plezanju v novem Pustolovskem parku Gače, ki je od odprtja v aprilu postall že prava atrakcija za družine! Cenik in odpiralni čas si lahko pogledate na njihovi spletni strani. Na konciu pa so gaški fantje predstavili tudi Gaško dilco s podpeko, zato je ekipa odšla v Ljubljano z nasmehi na obrazu!
Oddaja bo na sporedu 25. maja.
Se gledamo!